FCSB – Dinamo 1-0. Roș-albaștrii se califică în finala Cupei cu scorul general de 4-0

0 0

FCSB este prima finalistă a Cupei României. După 3-0 în tur cu Dinamo, roș-albaștrii au marcat repede și în retur, în minutul 2, prin Adrian Petre.

Până la finalul primei reprize, Olaru a tras peste poartă, iar la cealaltă poartă Ricardo Grigore i-a “stricat” o minge lui Popa.

FCSB FCSB
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
Volume 90%

• 90+3fr2

Final de meci. FCSB – Dinamo 1-0. Roș-albaștrii sunt prima echipă calificată în finala Cupei României.

• 90+1ss

Borcea intră în locul lui Mihaiu.

• 90cgcg

Grigore primește cartonaș galben.

• 86ococ

Ocazie Dinamo. Ricardo Grigore prinde un șut bun de la distanță, dar tânărul Udrea boxează.

• 77ococ

Bară FCSB. Dennis Man ia o acțiune pe cont propriu, dar nimerește bara.

• 73ss

Lazăr intră în locul lui Șerban.

• 64cgcg

Puljic primește cartonaș galben.

• 56ococ

Ocazie FCSB. Coman ia o acțiune pe cont propriu, șutează spectaculos, dar nu nimerește poarta.

• 52ss

Dumitru intră în locul lui Petre.

• 47ococ

Ocazie Dinamo. Ionuț Șerban execută o lovitură liberă, dar tânărul Udrea respinge spectaculos de sub transversală.

• 41ococ

Ocazie Dinamo. Șerban centrează în careu, iar Ricardo Grigore trimite cu capul pe lângă poartă și practic îi “strică” mingea lui Daniel Popa, care se afla poziție ideală.

• 40cgcg

Vînă primește cartonaș galben.

• 20ococ

Ocazie FCSB. Crețu îi pasează lui Olaru, care intră în careu în viteză, dar șutează tare peste poartă.

• 10cgcg

Neicuțescu primește cartonaș galben.

• 2gg

GOOOOOL FCSB! Darius Olaru trece ușor de Mihai Popescu, pleacă în viteză spre poartă și îi pasează lui Adrian Petre, care înscrie pe sub portarul Straton.